Loading…

Abdullahu: Serbët po dëshmojnë se janë me Lindjen e jo Perëndimin

  • 02/04/2017 | 14:23

Abdullahu: Serbët po dëshmojnë se janë me Lindjen e jo Perëndimin

Faton Abudallhu, këshilltar i kryeministrit Isa Mustafa, ka thënë se me organizimin e zgjedhjeve presidenciale të Serbisë në territorin e Kosovës, po tregohet se qytetarët serbë po detyrohen të zgjedhin Lindjen e jo Perëndimin, përcjell gazetametro.net


Ky është publikimi i tij i plotë:

Zgjedhjet në Serbi ende me nyjën e pazgjidhur

Kosova ende do ta mbajë Serbinë në Lindje

Edhe me rastin e zgjedhjeve të sotme në Serbi, Kosova është ajo që do të ndikoj shumë që Serbia të mbetet më shumë Lindje e të bëhet më pak Perëndim. Për aq sa nuk ka pasur përkrahje nga BE, SHBA dhe NATO për politikat e saja ndaj Kosovës, Serbia do të rifreskoj, forcoj e begatoj, raportet me Rusinë. Dhe për aq sa është kështu, qytetarët e Serbisë edhe sot janë të shtrënguar që për të ardhmen e shtetit të tyre të zgjedhin më shumë Lindje e më pak Perëndim. Çmim i shtrenjtë për qytetarin e thjeshtë të Serbisë për të paguar agonin e determinuar nga gënjeshtrat historike. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë