Loading…

Abdixhiku: Rendi është që kryeministri Kurti ta shkarkojë Rakicin

  • 02/06/2021 | 14:08

Abdixhiku: Rendi është që kryeministri Kurti ta shkarkojë Rakicin

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, kërkoi nga kryeminstri Kurti që ta shkarkoj Goran Rakiqin, ministër nga radhët e komunitetit serb i cili një ditë më herët e quajti kryeministrin me fjalën hipokrit.


“Si është e mundur një ministër ta ofendoj kryeministrin e tij dhe të mos ketë reagim, nga sot ky relacion nuk mund të funksionoj,  rendi është që kryeministri ta shkarkoj ministrin e vet”, tha Abdixhiku.

Ai këto komente i bëri në debatin “Fol Hapur” ku është duke diskutuar me gazetarë dhe përfaqësues të shoqërisë civile në Kosovë.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë