Loading…

AAK’ja, e pavendosur rreth seancës për Deharin

  • 19/12/2016 | 15:37

AAK’ja, e pavendosur rreth seancës për Deharin

Kryetari i Grupit Parlamentar të AAK-së Pal Lekaj tha se në AAK ende nuk është vendosur nëse do të marrin pjesë në seancën e jashtëzakonshme për aktivistin e VV-së Astrit Deharin.


Lekaj tha se koalicioni PDK-LDK i ka mbledhur 40 nënshkrime, por sipas tij ajo që vlen të theksohet është injorimi i peticionit të qytetarëve, transmeton kp .

“Ne kemi menduar si AAK të mos procedohen 40 nënshkrime të koalicionit qeverisës, por peticioni”, tha ai.

Ai ndër të tjerash tha se do të kërkojë që më 22 dhjetor të zhvillohet debati për murin në Mitrovicë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë