Loading…

AAK: Vendin po e çojnë në zgjedhje PDK e LDK (Video)

  • 22/03/2017 | 23:15

AAK: Vendin po e çojnë në zgjedhje PDK e LDK (Video)

Anëtari i Kryesisë së Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Muharrem Nitaj, ka folur për koalicionin qeverisës dhe mundësinë e zgjedhjeve të parakohëshme në vend, në një paraqitje televizive sot.


Nitaj, njëherësh zëdhënës i partisë që udhëhiqet nga Ramush Haradinaj, ka vlerësuar se marrëdhëniet mes partnerëve të koalicionit qeverisës ndërmjet Partisë Demokratike të Kosovës dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës janë acaruar.

Nitaj në RTV 21 ka përmendur disa zhvillime, ku në bazë të tyre ai tha se ka acarime mes PDK-LDK, dhe shtoi se këto parti do ta çojnë vendin në zgjedhje të parakohëshme dhe jo opozita.

Nitaj ka thënë se veç ka filluar fushtata zgjedhore, duke përmendur kryetarin e PDK-së, Kadri Veseli, i cili, sipas tij, është duke bërë një fushtatë të kushtueshme, pastaj aktivitetet e shtuara të Isa Mustafës në sensin elektoral dhe sondazhin e Vetëvendosjes, duke thënë se të gjitha këto operacione po çojnë në krijimin e klimës për zgjedhje të parakohshme.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë