Loading…

AAK sfidon Vetëvendosjen: Shkojmë në zgjedhje kur të doni

  • 08/10/2020 | 11:34

AAK sfidon Vetëvendosjen: Shkojmë në zgjedhje kur të doni

Në vazhdimin e seancës së Kuvendit të Kosovës, ka pasur një replikë të Shefit të Grupit Parlamentar të VV-së, Rexhep Selimit dhe zëvendëskryeministrit të Kosovës, Besnik Tahiri.

Tahiri tha se mund të shkojnë në zgjedhje dhe se është e drejtë që secili deputetë të flasë për zgjedhje e të kërkojë rrëzim të Qeverisë.

“Është e drejtë e secilit deputetë që të flas për zgjedhje, me kërku rrëzim të Qeverisë, ne kemi qenë në opozitë mbi 10 vjet e dimë këtë. Mirëpo sesi rrëzohet një Qeveri dihet”, tha Tahiri,

Ndërsa, Selimi i tha se kjo ishte një ofertë ekskluzive, pasi VV dëshiron që tani të shkojnë në zgjedhje.

“Na dha një ofertë ekskluzive, tha shkojmë në zgjedhje kur të doni. Na qitash po dojmë. Nuk është rruga e vetme mocioni, ka edhe rrugë të tjera, është dorëheqja, që ju do të na linit pa tekst. Ama një ta dini që na jemi shumë të vendosur për me shku në zgjedhje”, i replikoi Selimi-Tahirit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë