Loading…

AAK reagon ndaj eurodeputetes Fajon: Ti nuk na mëson çka është shteti

  • 20/02/2017 | 13:57

AAK reagon ndaj eurodeputetes Fajon: Ti nuk na mëson çka është shteti

Anëtari i kryesisë së AAK’së, Anton Berisha ka reaguar ndaj deklaratës së eurodeputetes Tanja Fajon e cila ka thënë sot në Prishtinë se ”Për interesa partiake të mos bllokohen proceset dhe liberalizimi i vizave”


Ky është reagimi i tij i plotë:

Është një shprehje e bukur: Ai që nuk e respekton veten nuk ka pse të pres të respektohet nga të tjerët.

Ta zëmë, Tanja Fajon, nuk u jep asnjë këshillë kroatëve se si duhet të sillet Kroacia me Serbinë, ngase e din se do çfarë përgjigje do të merr, ndërsa neve në Kosovë, duke e ditur që këmi humbur çdo respekt për veten, na mbanë ligjerata sikur të ishte një mësuese, e ne fëmijë të kopshtit.

Zonja Fajon, nuk je Ti ajo që na mëson cka është shteti e çka është interesi partiak. Ti je një europarlamentare e shtetit tënd, Sllovenisë, dhe eventualisht përkrahëse e ndonjë lobi në favor të Serbisë. Kaq!, ka shkruar Berisha në rrjetin social Facebook, transmeton gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë