Loading…

AAK e quan madhështore protestën për Haradinajn

  • 21/01/2017 | 14:41

AAK e quan madhështore protestën për Haradinajn

Dhjetëra mijëra qytetarë, nga të gjitha viset shqiptare, sot janë rreshtuar në krah të ish kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinajt, në një protestë në Prishtinë.


“E vlerësojmë madhështore këtë protestë, për faktin se në mbështetje të liderit Ramush Haradinaj, janë vënë qytetarë të të gjitha moshave e përcaktimeve politike e kulturore”, thuhet në komunikatën e AAK’së.

AAK, tutje u shprehu mirënjohje të gjithë pjesëmarrësve në protestën e sotme në Prishtinë e kudo tjetër.

Ndërkohë, Haradinaj vazhdon të qëndrojë në Francë duke pritur të dalë përsëri para autoriteteve franceze./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë