Loading…

A ua ktheu Kurti përgjigjen veteranëve për pensionet?

  • 27/06/2022 | 23:20

A ua ktheu Kurti përgjigjen veteranëve për pensionet?

Kanë kaluar rrafsh 10 ditë qëkur kryeministri Albin Kurti deklaroi para gazetarëve se brenda javës do të dërgojë te përfaqësuesit e kategorive të dala nga lufta një propozim lidhur me përfshirjen apo jo të tyre në Projektligjin për Pagën Minimale.


Kur do të dorëzohet dokumenti nuk dihet, por u tha se ai është gati.

”Ne kemi finalizuar një propozim konkret dhe përmbajtjesor dhe brenda një kohë shumë të shkurtër do ta ndajmë me përfaqësuesit e Organizatave të Veteranëve të Luftës”, ka deklaruar zëdhënësi i Qeverisë, Përparim Kryeziu.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë