Loading…

A u përqafua me Vucicin në SHBA? Flet kryeministri Hoti

  • 29/09/2020 | 10:48

A u përqafua me Vucicin në SHBA? Flet kryeministri Hoti

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump para votuesve në Pennsylvania të shtunën mbrëma u foli sërish për Marrëveshjen në Washington mes Kosovës dhe Serbisë.


Në tubimin parazgjedhor në këtë shtet, ai ka thënë se përfaqësues të Kosovës dhe Serbisë që “po vriteshin mes vete për shumë vjet”, në Zyrën Ovale “u përqafuan mes vete”.“Ishte gjë e bukur ta shihje”, është shprehur Trump ndër të tjera.

Përqafimin me Vuçiqin në Zyrën Ovale nuk e ka konfirmuar por as nuk e ka mohuar kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti. I pyetur nga gazetarët ai ka thënë shkurt se nuk komenton deklaratat e presidentit amerikan.

“Nuk i komentoj deklaratat e presidentit amerikan”, u shpreh Hoti në një konferencë për media.Kujtojmë se më 4 shtator, Kosova dhe Serbia nënshkruan një marrëveshje për normalizim ekonomik, e cila u konsiderua historike.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë