Loading…

A u keqpërdorën i fëmijët: Nxënësit me foto të Glaukut e të Vjosës mbajnë aktivitet në Kuvend  

  • 16/02/2022 | 13:27

A u keqpërdorën i fëmijët: Nxënësit me foto të Glaukut e të Vjosës mbajnë aktivitet në Kuvend  

Me rastin e 14 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, shkollat e Prishtinës kanë organizuar aktivitete për nder të kësaj dite.


Disa nga ta kanë vizituar Kuvendin e Kosovës, por ajo që bie në sy është se të gjithë fëmijët (nxënësit) mbajnë në duar fotografi të udhëheqësve të vendit, kryetarit Glauk Konjufca dhe të presidentes Vjosa Osmani.

Ky aktivitet po shihet si keqpërdorim i fëmijëve për çështje politike, praktikë kjo që vazhdon të ndodh në Kosovë.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë