Loading…

A jeni etnikisht prej nga mendoni që jeni (Video)

  • 27/11/2016 | 09:52

A jeni etnikisht prej nga mendoni që jeni (Video)

AND-ja është substanca në të cilën mbarten informacione të koduara rreth trashëgimisë së çdo njeriu. Acidi dezoksiribonukleik i secilit njeri formohet duke marrë nga 50 % prej secilit prind dhe kjo vlen edhe për prindërit tanë.

Prandaj, është interesant të bëhen analiza dhe të kuptohen shumë fakte që mund të mos i kuptojmë gjatë gjithë jetës sonë, transmeton gaetametro.net

Në videon e mëposhtme disa njerëz të kombësive të ndryshme nga mbarë bota janë testuar për ta kuptuar nëse paraardhësit e tyre kanë qenë të nacionaliteteve të ndryshme. Rezultatet kanë qenë të habitshme, madje për dikë edhe shokuese.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë