Loading…

A është njeriu brenda apo jashtë? Përgjigja juaj do të tregon shumë për jetën tuaj! (Foto)

  • 21/09/2017 | 23:21

A është njeriu brenda apo jashtë? Përgjigja juaj do të tregon shumë për jetën tuaj! (Foto)

Ky psikotekst do të ju zbulon një gjë të rëndësishme.


Mënyra se si e perceptoni njeriun në ilustrim zbulon diçka në lidhje me të menduarit dhe me karakterin tuaj, i cili ka pasur gjasa të jetë i fshehur.

Si e shihni personin në fotografi?

Njeriu është brenda

Ju jeni një krijesë njeriu që iu largoheni konflikteve çdo herë kur mundeni. Ju mundoheni të gjeni mënyrën më të qetë për të komunikuar me njerëzit. Në konflikt me njerëzit hyni vetëm kur nuk keni me rrugë zgjidhje tjetër.

Temperamenti që ju mbulon është tejet i kompleksuar . Njerëzit shumë shpesh nuk mund të ju zbulojnë thellësinë tuaj, por ka disa të tillë që ju kuptojnë menjëherë. Nganjëherë e ndjeni vetën fajtorë për gjithçka që ndodhë rreth jush, e atëherë vjen deri te gabimi në komunikim me njerëzit që ju rrethojnë.

Njeriun e shihni jashtë shtëpisë

E vlerësoni sinqeritetin mbi të gjitha. Ky është prioritet për jetën tuaj dhe nuk ju intereson çka të tjerët mendojnë mbi këtë, sepse shumica e njerëzve nuk pranojnë të dëgjojnë të vërtetën. Për këtë arsye keni shumë miq dhe gjithashtu edhe armiq.

Ju idetë e tuaja, mendimet dhe emocionet ia tregoni të tjerëve pa asnjë frik dhe pa censurë. Këtë e bëni sepse nuk dëshironi të vije puna deri në moskuptime me të tjerët.

Nuk dëshironi të jeni të varur nga të tjerët. Kur dëshironi diçka të zgjidhni, besoni që më mirë do të bëni atë vet. Pa marrë parasysh këtë, e vlerësoni punën në grup dhe bashkë me to të arrini të plotësoni qëllimin, transmeton gazetametro.net

Njeriun e shihni edhe brenda edhe jashtë shtëpisë

Ju jeni një njeri shumë kreativ dhe origjinal. Imagjinata juaj është vazhdimisht aktive dhe mbi të gjitha mundoheni që edhe shoqëria juaj ta përdorë të tyren. Keni një sens të shkëlqyeshëm të humorit. Mënyra se si ju funksionon truri juaj shpesh herë i argëton të tjerët deri sa ju i tregoni për absurditetet e jetës.

Keni sy shqiponjë dhe shumë mirë i perceptoni gjërat që i shihni ashtu siç janë. Në një detaj të vogël mund të zbuloni gjithçka. Kjo aftësi e juaja nganjëherë të tjerëve ju pengon sepse mendojnë që ju i shihni edhe ato gjëra të cilat në fakt nuk duhet t’i shihni.

Shoqëria e di që mund të ju besojnë dhe shpresojnë tek ju kur kanë nevojë./gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë