Loading…

A është makina juaj në listën famëkeqe: Këto automjete prishen më së shumti

  • 28/02/2019 | 18:23

A është makina juaj në listën famëkeqe: Këto automjete prishen më së shumti

Kompania J.D. Poëer and Associates në hulumtimin e saj vjetor, në të cilin janë përfshirë 1777 probleme konkrete të grupuar në tetë kategori, ka hartuar lustën e automjeteve të cilat prishen më së shumti, transmeton Gazeta Metro.net.

Në hulumtimin e bërë deri ë dhjetor të vitit 2016, për automjetet e vitit 2014, janë përfshirë 38.186 automjete. Ata kanë ardhur në përfundim se problemi më i madh shkaktohet me teknologjinë në kategorinë e sistemeve miltimediale. Studimi ka përfshirë pjesët rreth motorit, ndërruesin e shpjetësive, nxemjen, ftohjen, sistemin auto e atë të navigacionit, përshtypjet e përgjithshme në vozitje etj. Automjetet të cilat janë prishur më së shumti janë:

1. Ford fokus (2004-2011)

2. Opel (Vauxhall) Astra H (2004-2013)

3. Peugeot 206 (1998-2009)

4. Ford Transit (2006-)

5. Opel (vauxhall) Corsa D (2006-2014)

6. Volkswagen Golf Mk.5 (2003-2008)

7. BMW serije 3 E90 (2005-2014)

/gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë