Loading…

A e flet Zoran Zaev gjuhën shqipe (Video)

  • 03/05/2017 | 23:04

A e flet Zoran Zaev gjuhën shqipe (Video)

LSDM në krye me Zoran Zaevin mori mijëra vota nga shqiptarët, më tej edhe përkrahjen e partive shqiptare për të krijuar Qeverinë. Bashkëpunëtori i tij i afërt, Edmond Ademi, ka treguar qasjen që ka Zaev në raport me shqiptarët, dhe se ai e flet gjuhën shqipe.


Ademi, në emisionin Komiteti,ka bërë të ditur nëse një Qeveri që do të udhëhiqej nga Zaev do të lejonte zyrtarisht dygjuhësinë në Maqedoni dhe nëse votat e shqiptarëve për të do të kenë efektivitet përmbushjen e disa prej kërkesave të tyre.

Zyrtari i lartë i LSDM’së, ndër të tjera, ka bërë të ditur nëse Zaev, që aktualisht në politikën maqedonase po shihet si lider unifikues mes shqiptarëve e maqedonasve, flet vetë gjuhën shqipe.

Për më shumë detaje, ndiqeni videon e mëposhtme:

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë