Loading…

A e dini pse meshkujt ulen në gjunjë kur propozojnë martesë

  • 04/05/2017 | 22:37

A e dini pse meshkujt ulen në gjunjë kur propozojnë martesë

Propozimet e martesës  zakonisht bëhen në ambiente romantike, duke u ulur në gjunjë, dhe janë vërtet emocionuese.


Kjo është shumë e thjeshtë; burri zakonisht ulet në gjunjë dhe pyet të dashurën se a dëshiron të martohet me të, gjithashtu me një unazë në dorë, por pse ulet ai në gjunjë?

Arsyej e kësaj lidhet me respektin që do të tregoj ai gjatë jetës me bashkshortën e tij. Kohë më parë, njerëzit gjunjëzoheshin vetëm para mbretërve dhe liderëve tjerë si shenjë respekti, bindje dhe besnikërie, shkruan Gazeta Metro

Pra, kjo është diçka shumë dhe shumë e ëmbë njëkohësisht! Kështu pra ky gjest lidhet me mënyrën se si një person do ta trajtojë njeriun e zemrës. /gazetametro.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë