Loading…

A do të takohet me Albin Kurtin dhe t’i tregon për takimet në SHBA, flet Presidenti Thaçi

  • 04/03/2020 | 16:48

A do të takohet me Albin Kurtin dhe t’i tregon për takimet në SHBA, flet Presidenti Thaçi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka deklaruar se në ditët në vazhdim do t’i thërras në takim të gjithë liderët e vendit, shkruan Gazeta Metro.


Thaçi ka thënë se si president i vendit do t’i takon në vazhdim të gjithë liderët e vendit, kryeministrin Kurti dhe liderët e partive parlamentare.

Ai tha se gjithmonë ka qenë i hapur dhe do ta respekton Kushtetutën e Kosovës për ta ruajtur unitetin politik.

“Unë gjithmonë kam qenë i hapur dhe do ta respektoj Kushtetuën si president i vendit për të ruajtur unitetin politik para qytetarëve, tash është një momentum I ri të cilin duhet ta shfrytëzojmë, nëse e humbin ketë do të vonohemi shumë në anëtarësim në OKB, BE e NATO dhe do të vanohen invesitimet në ekonomi, e theksoj se çdo herë kemi kërkuar rol të të rëndësishëm të SHBA’ve si aleati më besnik I Kosovës, do t’i ftoj në të ditët e ardhshmë për t’I takuar dhe informimin në lidhje me zzvhillimet aktuale, të gjithë liderët e vendit dhe partive parlamentare”, tha Thaçi, transmeton Gazeta Metro.

Thaçi në fund ka thënë se Kosovës i duhet uniteti politik në këtë kohë shumë të rëndësishëm.//gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë