Loading…

A do të përfshihet Serbia në hetime: Flet ministrja e Drejtësisë

  • 17/01/2018 | 19:31

A do të përfshihet Serbia në hetime: Flet ministrja e Drejtësisë

Ministrja serbe e Drejtësisë Nela Kuburoviç deklaroi se Serbia ende nuk ka marrë përgjigje nga EULEX-i për kërkesën që Serbia të marrë pjesë në hetimin e vrasjes së kreut të Iniciativës Civile, Oliver Ivanovic.


Ajo ka deklaruar se Ministria e Drejtësisë ka kërkuar nga Prokuroria për krime të organizuara që të dorëzojë të dhënat e mbledhura dhe procesverbalin e vëzhgimit dhe hetimit të dëshmitarëve.

Ndër tjerash Kuburovic nuk ka dashur të flasë lidhur me atë se kur është koha e përshtatshme për të marrë përgjigje.

Ivanoviq është vrarë në mëngjesin e së martes derisa po hynte në selinë e partisë së tij, shkruan Gazeta Metro.

Rreth vrasjes së Ivanovicit sot kanë biseduar në teledon presidenti Hashim Thaçi dhe ai Aleksandart Vucic, ku i vlerësua se zgjidhja e vrasjes së politikanit serb është kontribut për paqen. /gazetametro.net

http://gazetametro.org/trupi-i-ivanovicit-arrin-ne-beograd/

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë