Loading…

A do të ketë orë policore? Ky është vendimi që doli nga takimi Vitia – AKK

  • 27/08/2021 | 16:19

A do të ketë orë policore? Ky është vendimi që doli nga takimi Vitia – AKK

Asociacioni i Komunave të Kosovës sot ka mbajtur një takim me ministrin e Shëndetësisë, Arben Vitia në të cilin takim është vendosur edhe për masa të tjera shtesë për parandalimin dhe menaxhimin e pandemisë, shkruan Gazeta Metro.


Në këtë takim, është folur edhe për ndalimin e qarkullimit të lirë të qytetarëve, ku ministri Vitia ka informuar kryetarët e komunave se do të ketë orë policore nga ora 22:00 deri në ora 05:00.

“- Do të ketë kufizim të lëvizjes nga ora 22:00 deri ora 5:00.”, thuhet në njoftimin e këtij takimi.

Gjithashtu, në këtë takim është dhënë informata se mësimi në shkolla nuk do të fillojë deri më 13 shtator, datë kjo kur do të rivlerësohet situata me pandeminë COVID-19 që ka goditur Kosovën javët e fundit. /gazetametro.net 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë