Loading…

A do të kandidojë për kryetar të PDK’së? Flet Hoxhaj

  • 26/05/2021 | 21:35

A do të kandidojë për kryetar të PDK’së? Flet  Hoxhaj

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka deklaruar se do ta trajtojë si temë në strukturat e PDK-së çështjen e kandidimit për kryetar të këtij subjekti politik.


Hoxhaj ka thënë se të qëndruarit gjatë në pushtet ka shkaktuar rënien e PDK-së.

“Kemi analizë të qartë se çfarë ka ndodhur në zgjedhjet e fundit. Janë një grup gjërash, qëndrimi i gjatë në pushtet dhe ne duhet të reformohemi politikisht. Të qenit gjatë në pushtet nuk ke shumë mundësi të jesh pranë qytetarëve. Por ne e kemi marrë mesazhin e qytetarëve dhe tani besojmë se do të kthemi në pozitën e dikurshme”, tha Hoxhaj.

Tutje, ai ka thënë se emrat për kandidatë për kryetar të komunave do të dalin shpejtë dhe do të kenë emra të rinj të cilët nuk kanë kandiduar më parë.

Ai ka folur edhe për arrestimin e ish-krerëve të UÇK-së, duke thënë se ka qenë një tronditje e rëndë për PDK-në.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë