Loading…

A do të kandidojë për kryetar të Lipjanit? Flet Rashit Qalaj

  • 30/05/2021 | 14:21

A do të kandidojë për kryetar të Lipjanit? Flet Rashit Qalaj

Në vjeshtën e këtij viti do të mbahen zgjedhjet lokale në Kosovë, shumë nga kandidatët tashmë edhe kanë zyrtarizuar kandidaturat.


Në komunën e Lipjanit po përflitet që Rashit Qalaj mund të jetë kandidat për kryetar nga radhët e PDK-së.

Ish-drejtori i Policisë, Qalaj, i cili nuk arriti të bëhet deputet i Kuvendit të Kosovës, nuk e ka mohuar se mund të jetë kandidat për kryetar të Lipjanit.

“Ende nuk ka diçka konkrete, besoj që brenda dy-tre ditëve do të dihet”, tha ai për indeksonline.

Në komunën e Lipjanit që dy mandate udhëheq Imri Ahmeti i LDK-së. Para tij në krye ishte Shukri Buja nga PDK.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë