Loading…

A do të jetë deputete Refiqe Tërnava?

  • 17/06/2017 | 22:56

A do të jetë deputete Refiqe Tërnava?

Nëse do të arrinte të mblidhet votat e mjaftueshme, vajza e kryeimamit të Kosovës, Naim Tërnavës, Refiqja, do të bëhej një ndër pak deputetet e Kuvendit me mbulesë.


Refiqja, sipas rezultateve të publikuara në faqen zyrtare të KQZ, radhitet poshtë në listën e koalicionit LDK-AKR-Alternativa, pasi mori vetëm 3720 vota.

Ajo ishte një ndër më të përfolurat gjatë fushatës për zgjedhjet e 11 qershorit, por kjo nuk ka ndikuar që ajo të marrë votat e elektoratit për t’u bërë pjesë e legjislaturës së gjashtë të Kuvendit të Kosovës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë