Loading…

A do të bëj PDK koalicion me LDK’në në Prishtinë, flet Memli Krasniqi

  • 21/10/2021 | 22:03

A do të bëj PDK koalicion me LDK’në në Prishtinë, flet Memli Krasniqi

Kryetari i PDK’së, Memli Krasniqi, gjatë debatit në Pressin është pyetur se a do të ketë koalicion në Prishtinë në mes të PDK’së dhe LDK’së, shkruan Gazeta Metro.


Krasniqi ka folor për kandidaturën e Uran Ismailit në Prishtinë, duke thënë se është e dhimbshme që një kandidat si Urani të mos jetë në balotazh.

“Nuk ka pasur as fushatë me të mirë se sa i Uran Ismailit në Prishtinë dhe gjynah që Urani nuk ka shkuar në balotazh”, tha Krasniqi.

I pyetur për një koalicion të mundshëm mes PDK’së dhe LDK’së në Prishtinë, ai ka thënë se për këtë duhet një diskutim me Uranin.

Ai tutje ka theksuar se do të dal në votim në raundin e dytë, pra në balotazhin që do të zhvillohet në mes të kandidatit të LDK’së Përparim Ramës dhe atij të VV’së, Arben Vitisë.

“Duhet të jetë një diskutim më Uranin, ajo që e di si një peron që jeton këtu i vynë një energji e re një ngjyrë e re. Duhet me shiku, normal që kam me votu në raundin e dytë si qytetarë i përgjegjshëm. Prishtinës i duhet një ndryshim”, tha Krasniqi.

Ai theksoi se në Prishtinë do të jetë një garë interesante./gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë