Loading…

A do ta respektojë himnin dhe flamurin e Kosovës Xhavit Drenori, nëse zgjedhet deputet (Video)

  • 25/05/2017 | 21:21

A do ta respektojë himnin dhe flamurin e Kosovës Xhavit Drenori, nëse zgjedhet deputet (Video)

Xhavit Drenori, kandidat për deputet në listën e Vetëvendosjes, në emisionin Komiteti, ka treguar se a janë përshtatur qëndrimet e tij politike me partinë në listën e së cilës gjendet dhe nëse ai arsyeton veprimet e kësaj partie lidhur me simbolet shtetërore.


Ai ka treguar se e respekton himnin dhe flamurin shtetëror, dhe ka bërë të ditur nëse ai mbështet përfaqësuesen e Kosovës.

‘Po, e që Lëvizja Vetëvendosje nuk ngrihet në këmbë është çështje e tyre’, tha Drenori.

Drenori ka shpjeguar se a ka pranuar Vetëvendosje kërkesat e tij dhe nëse vet ai ka pranuar që përveçse të jetë pjesë e listës, të përshtatet me qëndrimet e Lëvizjes.

‘Vazhdoj të mos pajtohem me disa veprime të VV’së, Albin Kurti i din mirë parimet e mia’, u shpreh ai.

Për më shumë detaje, ndiqeni videon e mëposhtme:/gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë