Loading…

A do e urojë Berisha Ramën për fitoren? Ja si përgjigjet ai

  • 29/06/2017 | 20:01

A do e urojë Berisha Ramën për fitoren? Ja si përgjigjet ai

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha ka treguar sot përmes një statusi në “Facebook” arsyet përse nuk e ka uruar kryeministrin Edi Rama për fitoren e mandatit të dytë për të qeverisur vendin.


Duke iu përgjigjur një komentues/i/eje me emrin “Trendy Alb”, për të cilin thotë se shkruan shpesh në mbrojtje të Ramës, Berisha thotë se një nga arsyet që nuk e ka uruar kryeministrin Rama është bojkoti nga 78% e shqiptarëve, shkruan gazeta Shekulli.

Statusi i plotë i Sali Berishës:

Përgjigje z/znj Trendy Alb!
Përshëndetje Trendy! Lidhur me pyetjen tuaj “pse nuk e kam uruar Edi Ramën?”, përgjigja ime është kjo:
Unë nuk e kam uruar Ramën sepse nuk mund ta uroj dot për arsyet që vijojnë.

Së pari, sepse fitoren e tij e ndëshkuan me votë ose me bojkot 78% e shqiptarëve. Kjo nuk është fitore e bekuar por është e përçmuar nga 54% e shqiptarëve, që zgjodhën bojkotin për të shprehur zemërimin dhe për të votuar kundër tij. Po t’u shtosh këtyre edhe 48% të atyre që shkuan tek kutitë e votimit dhe votuan kundër tij, del se kjo është fitorja më e gjymtuar që kur është votuar për herë të parë në zgjedhje pluraliste në Shqipëri.

Pra, a mund të uroj unë qeverisjen e 4/5 të shqiptareve nga 1/5 e tyre?! Kurrë jo. Natyrisht ka dhe një seri shkaqesh të tjera te njohura botërisht, por, unë e di se si ithtar i pakorrigjueshëm i Ramës, ti nuk i pranon ato (miq, Trendy ndërhyn shpesh në rrjetin tonë me komentet e tij në mbrojtje të Ramës por në tërësi ruan etiken), ndaj dhe unë të rendita vetëm njërin që nuk besoj se mund të kundërshtosh. Me respekt, sb!

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë