Loading…

96 vjet nga themelimi i IKSHPK’së

  • 05/06/2021 | 11:49

96 vjet nga themelimi i IKSHPK’së

Në vitin 1925, 96 vite më parë ishte themeluar Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë.


IKSHPK është Institucioni më i lartë shëndetësor, profesional dhe shkencor i Kosovës.

Pas shpërndarjes së pandemisë Covid 19, IKSHPK u shndërrua në institucionin më të rëndësishëm në Kosovë.

Ky institucion ka 6 departamente: 1. Epidemiologjia, 2. Ekologjia Humane, 3. Mjekësia Sociale, 4. Mikrobiologjia, 5. Sistemi i Informimit Shëndetësor, 6. Shkolla Kosovare e Shëndetësisë Publike.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë