Loading…

‘I ligu për mend’ premierë në Teatrin Kombëtar (Foto)

  • 13/02/2017 | 16:31

‘I ligu për mend’ premierë në Teatrin Kombëtar (Foto)

Teatri Kombëtar i Kosovës sjell premierën e shfaqjes “I ligu për mend” me datë 13 shkurt 2017 nga ora 20:00.


Komedia “I ligu për mend”i Gjergj Fishtës, paraqet Shqipërinë me problemet e veta të viteve të 30-ta, probleme këto që janë edhe sot. Teksti sjellë diskutimet intelektuale apo diskutimet e mëdha sociale të asaj kohe mbi vlerat e shqipes, mbi atë se a duhet ndenjur në Shqipëri apo duhet ikur në perëndim, dhe sigurisht e gjitha kjo e veshur nën paranojën e personazhit kryesor që është Tukja. Kjo shfaqja është me regji nga  regjisori Altin Basha,

16640936_1227214567346850_1063884607079523966_n

Për rezervime mund të kontaktoni në numrin e telefonit :044 430 693 /gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë