Loading…

9 vendet më të qeta dhe të bukura në botë

  • 16/01/2017 | 16:27

9 vendet më të qeta dhe të bukura në botë

Janë disa vende në botë në të cilat “koha është ndalur”. Këto vende duken shumë bukur, të rrethuara me natyrë, shtëpi të vogla si në përralla si dhe gjithçka në këto vende është e qetë./gazetametro.net


Kjo është lista e vendeve të vogla nepër botë më të bukura të cilat janë gjithashtu edhe shumë relaksuese:

1. Rothenburg, Germany
rothenburg

2. Santorini, Greqi
greece

3. Colmar, Francë
colmar

4. Cinque Terre, Itali
italy

5. Penn, Skotlandë
penn

6. Bibury, Britani e madhe
159105-1000-144699910913-2

7. Sintra, Portugali
portugal

8. Filzmoos, Austri
austria

9. Reine, Norvegji
norway

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë