Loading…

9 gjëra që milionerët bëjnë (Foto)

  • 27/11/2016 | 14:03

9 gjëra që milionerët bëjnë (Foto)

Të gjithë milionerët kanë filluar nga pika zero. Shumë nga transformimet e tyre kanë të bëjnë me “Zakonet e të pasurëve” term ky i përdorur nga Thomas C. Corley, i cili ka kaluar 5 vite duke bërë studime rreth zakoneve të njerëzve të pasur. Në vijim keni disa prej gjërave që milionerët bëjnë./gazetametro.net

1. Ata lexojnë gjatë gjithë kohës
bill-gates-summer-books-4


2. Bëjnë ushtrime
exercising

3. Shoqërohen me njerëz të tjerë të cilët poashtu janë të suksesshëm
happy-coffee-people

4. Ndjekin qëllimet e tyre
happyman

5. Zgjohen herët
20141110140621-only-takes-5-minutes-become-morning-person

6. Janë shumë pozitiv
bigstock-successful-business-people-wit-42882634

7. I ndihmojnë njerëzit e tjerë që të bëhen të suksesshëm
surroundyourselfwithpositivepeople575x380

8. Gjatë ditës rreth 15 deri në 30 minuta ata vetëm pushojnë dhe mendojnë
sole-trader-business-man-thinking-modewest-growth

9. Kërkojnë mendimet e të tjerëve shumë shpesh
aaeaaqaaaaaaaajyaaaajgm0ztlmmzbmlwezzmmtngnlzs05ztgwlwm0odfiy2y2otdmnq

 

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë