Loading…

9 foshnjet më të mëdha të të gjitha kohërave (Foto)

  • 15/02/2017 | 20:17

9 foshnjet më të mëdha të të gjitha kohërave (Foto)

Stafi Providr, ka mbledhur dhe kategorizuar një listë të foshnjave më të mëdha në botë, dhe është me të vërtetë mjaftë interesante.

Lista merr parasysh peshën, gjatësinë si dhe matjet rreth çdo pjese të trupit./gazetametro.net

Ky fëmijë rrumbullt ka lindur në Karnataka, Indi dhe peshonte sa një foshnje e shëndetshme 6-muajshe.

6.8kg

e

Ky fëmijë gjigand ka lindur në Sri Ganganagar, Rajasthan, India. Mjekët besojnë se madhësia e tij e madhe mund të jetë i lidhur me çështjet e shëndetit të nënës së tij.

13 kg

RAJASTHAN, INDIA - OCTOBER 02: The newborn weighing 5.970 kg seen at the Child Care Unit of the hospital on October 02, 2015 in Rajasthan, India. AN INDIAN woman has given birth to a baby boy weighing a whopping 5.97 kg (13 lbs) - setting a new record for the country's heaviest baby. Goga Bai, 30, from Rajasthan, had the super sized child on Thursday (Oct 1) at Shri Ganganagar district hospital. The baby initially had problems in breathing but now is stable and remains under medical observation. PHOTOGRAPH BY Rakesh Verma / Barcroft India UK Office, London. T +44 845 370 2233 W www.barcroftmedia.com USA Office, New York City. T +1 212 796 2458 W www.barcroftusa.com Indian Office, Delhi. T +91 11 4053 2429 W www.barcroftindia.com

Ky fëmijë ka lindur në vitin 1963 në Mbretërinë e Bashkuar dhe peshonte 7.2

 weighed-7-3-kg1-615x461

Mund të duket si një iluzion optik, por që ende nuk e ndryshon faktin se ky fëmijë i madhërishëm peshonte

5.4 kg

at-birth-weighed-5-4-kg

Kur Stephen erdhi në botë peshon gati 

6.3 kg

qiy4mnxfkc3hxef1bswt

JaMichael këtu peshonte gati 7.2 kg në lindje. Shikoni në fytyrën e nënës së tij është një lodhje dhe lehtësim.

brigshjyltbtfipljfh2

Një nga gjërat që foshnjat e mëdha duhet të kalojnërmenjëherë pas lindjes është kontrollimi nga ana e mjekëve dhe infermiereve për të siguruar se çdo gjë është në rregull. Pak Joel dhe nëna e tij duken të jenë mirë.

big-baby7-300x261

Jasslen 13.4 kg

0000_390

Bebe nga Kolumbia, pesha e tij  është 20 kg.

bigbaby10-300x224

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë