Loading…

86 % e mundshme: Cristiano Ronaldo drejt Galatasaray, shpresojnë turqit

  • 08/08/2022 | 17:33

86 % e mundshme: Cristiano Ronaldo drejt Galatasaray, shpresojnë turqit

Galatasaray transferon lojtarë të rëndësishëm në klub për të lënë pas vetës makthin që përjetuan në edicionin 21/22. Lojtarë të tillë si Sergio Oliveira, Leu Dubois, Haris Seferovic dhe Fredrik Mitdsjö janë transferuar tashmë në klub, por atyre u bashkohen edhe Lucas Torreira dhe Dries Mertens.


Krahas gjithë këtyre lojtarëve, thashethemet e fundit nga Spanja dhe Turqia bëjnë të ditur se Galatasaray synon edhe transferimin e Cristiano Ronaldos transmeton Telegrafi.

Sipas asaj që raporton gazetari Ali Naci Küçük nga Hürriyet, Galatasaray ka rënë vërtet në kontakt me Ronaldon.

“Galatasaray është një klub kaq i madh, por unë nuk do të doja të luaja për një ekip që nuk është në Ligën e Kampionëve”, u përgjigj Ronaldo.

U vu re gjithashtu se probabiliteti i transferimit të portugezit te gjiganti turk u shfaq si 84 për qind në faqet e transferimeve.

Jo vetëm kaq, Ronaldo ka pëlqyer një koment të një tifozi të Galatasaray që shkruante: “Eja në Galatasaray” në Instagram.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë