Loading…

8 specialitete të çuditshme: A guxoni t’i provoni?

  • 19/02/2017 | 19:56

8 specialitete të çuditshme: A guxoni t’i provoni?

A kishit pasur guxim të provoni peshkun më të helmueshëm në botë. Apo, djathin e dhisë me larvat e insekteve.


Si do ta pritnin nëse në një vend do ju shërbenin verën e gjarprit.

Secili komb ka specialitetet e veta, por, sa do të ishit të gatshëm t’i provonit.

 

Këto janë:

1. Sannakji, oktapod i gjallë (Korea)


x
Oktapodi është i prerë në copa, gjatë kohës sa është ende gjallë dhe shërbehet me vaj të susamit. Gjatë kësaj kohe mund të shihni se si tentakulat e tij ende lëvizin, kur oktapodi është në pjatën tuaj.


2.Harengë e thartë (Suedi)


hareng-sale-vinaigre-500x375
Një nga enët më të çuditshme në botë është lloji i peshkut harengë Baltike. Ajo mund të gjendet në raftet e marketeve në Suedi. Harenga është i papërpunuar dhe është në kanaqe.

3. Kopi Luwak (Indonezi)


183324-004-42f7afa2

Është lloji i kafesë më të shtrenjë në botë dhe është i bërë nga jashtëqitjet e një kafshe që i ngjan maces.

4. Fugu (Japoni)


fugu1
Lloji i peshkut Fugu, është njëri nga më helmuesit në botë dhe duhet të keni shumë kujdes në përgatitjen e tij ngase nëse përgatitet keq ai mund të ju vrasë. Ky lloj i peshkut është shumë i famshëm në Japoni dhe nuk mund të përgatitet nga njerëzit “e thjeshtë” por vetëm nga shefët e kuzhinës të cilët kanë shkollë të kryer për përgatitjen e këtij peshku helmues. Pesëmbëdhjetë njerëz kanë vdekur nga rezultati i përgatitjes joprofesionale të këtij specialiteti të çuditshëm.

5. Casu Marzu (Sardenjë)


Risotto in pecorino cheese wheel, Siena, Italy
Djathi i qumështit të deleve, i cili përmban larva të cilat jetojnë në insekte. Ky produkt është shumë i famshëm në Sardenjë.

6. Vera e gjarprit (Vietnam)


snake_wine
Vera e gjarprit është një pije alkoolike që prodhohet në një shishe me oriz në mënyrë që të futet brenda saj një gjarpër. Besohet se helmi i gjarpërinjve vdekjeprurës është përbërës i saj dhe sipas mjekësisë tradicionale Kineze, kjo verë mund të ringjallë njeriun.

7.Balut (Filipine)


balut_egg_yolk_chick
Njejtë si surprizat që ju presin në vezët e çokollatës Kinder, pas hapjes së vezës Balut nga Filipinet do të jeni mjaftë të befasuar. Balut është një vezë e rosës apo pulës me një embrion të zhvilluar brenda.


8.Tarantula e pjekur (Kamboxhë)


fried_tarantulas_uceat
Merimanga tarantula gatuhet me sheqer, kripë, supë pule dhe erëza të ndryshme. Kështu ky ushqim tradicional është aq i famshëm sa që shitet edhe në rrugët e Kamboxhias. /gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë