Loading…

8 shenja që tregojnë se keni një personalitet të fortë

  • 16/06/2017 | 15:42

8 shenja që tregojnë se keni një personalitet të fortë

Disa njerëz mendojnë se ju dominoni. Disa, se jeni e pasjellshme. Në fakt, asnjëra nga këto nuk është e vërtetë. Këto fjalë nuk e reflektojnë aspak personalitetin tuaj. Përkundrazi, “njerëzit e fortë” përbrenda janë kotele. 


Thjesht, njerëzit me tipa dominues duan t’ju etiketojnë si të tillë.Njerëzit e fortë, ndryshe nga njerëzit dominues, nuk kanë dëshirë të kërkojnë fitore/trofe, thjesht, ato nuk do të lejojnë që njerëz të tjerë t’i mposhtin.
Natyrshëm, disa njerëz do të kenë frikë nga ju. Por kjo ka të bëjë me faktin se ata nuk e kuptojnë që ju mund të jeni aq i/e relaksuar me veten, sa që nuk keni nevojë për konfirmim nga jashtë.
Ja 8 shenja që tregojnë se ju ndoshta mund t’i trembni disa njerëz:

Ju nuk i besoni dhe as i pranoni justifikimet, por fokusoheni tek arritjet duke kapërcyer çdo pengesë.
1. Ju nuk i besoni dhe as i pranoni justifikimet, por fokusoheni tek arritjet duke kapërcyer çdo pengesë.
2. Ju jeni e kujdesshme me njerëzit që lejoni të “futen” në jetën tuaj.
3. I urreni thashethemet. E urreni të diskutoni për njerëzit, kur ndërkohë mund të diskutoni për ide.
4. Nuk mund ta kapërdini dot pandjeshmërinë, idiotësinë dhe injorancën. Personaliteti i fortë është rezultat i të menduarit dhe të qenit i mirëinformuar.
5. Ju dini si të dëgjoni, dhe i dëgjoni të tjerët.
6. Ju nuk ju intereson të qenit në qendër të vëmendjes së të tjerëve.
7. Nuk keni frikë.
8. Jeni tolerant ndaj pasigurisë, duke e kthyer këtë në një avantazh.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë