Loading…

8 shenja për ta dalluar një person të sinqertë nga një hipokrit

  • 16/01/2017 | 14:45

8 shenja për ta dalluar një person të sinqertë nga një hipokrit

Nuk është dhe aq e vështirë të dallosh një person të ndershëm nga një gënjeshtar. Ka shenja që të tregojnë njërin nga tjetri – duhet vetëm të jeni të vëmendshëm.


Ja disa ilustrime që ju ndihmojnë në këtë drejtim:

1

Hipokritët respektojnë vetëm ata që kanë pushtet.

Njerëzit e ndershëm respektojnë cilindo.

2

Hipokritët kritikojnë të tjerët, me qëllim që të duken më mirë kur i krahasojnë me ta.

Njerëzit e sinqertë i admirojnë dhe i vlerësojnë të tjerët.

3

Hipokritët bëjnë thashetheme gjatë gjithë kohës.

Njerëzit e sinqertë thjeshtë shprehin opinionin e tyre.

4

Hipokritët ndihmojnë të tjerët, vetëm nëse kjo u sjell përfitime.

Njerëzit e sinqertë ndihmojnë të tjerët pa kushte.

5

Hipokritët i thurin gjithmonë lavde vetes.

Njerëzit e sinqertë nuk rrijnë duke u mburrur për sukseset e tyre.

6

Hipokritët përpiqen shumë që t’u bëjnë përshtypje të tjerëve.

Njerëzit e ndershëm e kanë të kollajtë t’i bëjnë të tjerët që t’i pëlqejnë.

7

Hipokritët flasin shumë dhe s’bëjnë asgjë.

Njerëzit e ndershëm gjithmonë i mbajnë premtimet që japin.

8

Hipokritët përpiqen shumë që të tërheqin vëmendjen.

Njerëzit e ndershëm nuk aspirojnë që të jenë qendra e universit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë