Loading…

8 SClass, Audi dhe ambulanca: Bllokohet Tirana nga eskorta e Erdoganit

  • 17/01/2022 | 17:06

8 SClass, Audi dhe ambulanca: Bllokohet Tirana nga eskorta e Erdoganit

Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan ka vizituar ditën e sotme Shqipërinë.


Kjo vizitë erdhi me ftesë të kryeministrit Rama për inaugurimin e shtëpive të ndërtuara me fondet turke në qytetin e Laçit.

Me ardhjen e Erdogan, një sërë rrugësh kyçe u bllokuan në kryeqytet, për të ofruar sigurinë sa më të lartë për presidentin.Gjithashtu eskorta që shoqëronte Erdogan, ishte vërtet “e çmendur”, pasi pjesë e saj ishin një seri makinash policie, 8 Benza të tipit S-Clas, Audi dhe ambulanca.

Në total ishir 39 makina që e shoqëronin.

Rreth orës 17:00 presidenti turk pritet të mbajë edhe një fjalim në Parlamentin shqiptar.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë