Loading…

8 fakte interesante për Will Smith (Foto)

  • Nga

  • 07/02/2017 | 21:07

8 fakte interesante për Will Smith (Foto)

Will Smith është një aktor dhe këngëtar amerikan. Ka lindur me 25 shtator 1968


Gazetametro.net ka përzgjedhur disa fakte interesante nga jeta e tij që  ndoshta nuk i keni dëgjuar më parë.

1. Është bërë milioner para moshës 20 vjeçare.

2. Revista “People” e ka radhitur atë në mesin e 50 persona më të bukur në botë.

will-smith2

3.  Will Smith është shahist shumë i  mirë.

4. Ka krijuar një produksion filmi para se të përfundonte shkollën e mesme.

x_tdy_flashback_willsmith_150924

5. Ka qenë hip-hop artisti i parë i nominuar në “Academy Awards”, dhe ka fituar

ddddddddd

6. Smith është edhe në librin Guiness, sepse kishte tri premiera brenda një dite.

7. Will ishte kandidat për rolin që e kishte Bradd Pitt, te filmi “Mr & Mrs. Smith”.

mr-and-mrs-smith-brad-pitt-angelina-jolie_83162b30ab676f084e69ea77ec367928

8. Është renditur i pesti në mesin e 50 artistëve më të mençur të Hollywood. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë