Loading…

8 fakte interesante rreth mikes së shqiptarëve

  • 19/01/2017 | 11:01

8 fakte interesante rreth mikes së shqiptarëve

Hilary Cinton është një ndër gratë më të pëlqyera në gjithë botën. Ajo është shumë liberale, shumë feministe, dhe shumë e sinqertë.


Ajo ka lindur në Çikago më 26 tetor të vitit 1947. Ka diplomuar për shkencat politike nga Kolegji Ëellesley dhe nga Shkolla prestigjioze e drejtësisë Yale. Është martuar me ish presidentin amerikan Bill Clinton më 1975 dhe kanë vajzën Chelsea.

Gazetametro.net ka përzgjedhur disa fakte shumë interesante për miken e Kosovarëve, që nga fëmijëria e deri në ditët e sotme ku edhe kandidoi për presidente të SHBA-ve, por fatkeqëisht humbi.

1. Kur Clinton ishte 27 vjeç ajo deshi të bëhej ushtare marine në Arkansas, por shefi i marinës i tha ” Je femër nuk të marr dot”

2. Ka punuar në një fabrikë peshku, sa ishte studente. Puna e saj ishte të pastronte peshqit

3. Ajo nuk vozit makinë që prej vitit 1996

hillary-clinton

4. Hillary Clinton e kishte zakon të bënte biseda imagjinare me idhujt e saj, si Eleanor Roosevelt.
Jean Houston, një këshilltare shpirtërore e New Age, e ka inkurajuar kandidaten për të folur me njerëz të vdekur kur Clinton e ftoi atë në Shtëpinë e Bardhë në vitin 1996 për t’i dhënë disa ide mbi një libër rreth rritjes së fëmijëve. Houston u angazhua në idetë e saj në formë terapie e cila quhet “meditim reflektues”

5. Prej vitesh nuk i ka ngjyrosur flokët

6.  Kur Bill Clinton i propozoi martesë asaj herën e parë  ajo e refuzoi. Pak kohë më vonë ai i propozoi prapë dhe kjo praoi.

635788889791246165-gettyimages-476991206

7. Është fanse e Adelës

adele-hillary-clinton

8. Libri i saj “Histori e përjetuar” është libri i më i shitur i të gjitha kohërave
Libri autobiografik “Histori e përjetuar”që në ditën e parë të hedhjes në treg në qershor të vitit 2003, në një ditë janë shitur 200.000 ekzemplarë.

cccaea879b9cff73d82b6eb2512f39e9Hillary pranë statujës së burrit të saj Bill Clinton në Prishtinë, Kosovë /gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë