Loading…

7 mrekulli nëntokësore

  • 29/04/2017 | 15:55

7 mrekulli nëntokësore

Planeti ynë ka shumë mrekulli natyrore. Disa prej tyre i kemi para syve, ndërsa të tjerat fshihen nën tokë.


Shikoni listën të këtyre xhevahirëve të paimagjinueshëm nëntokësorë, që ofrojnë një përvojë të paharruar.

Bounce Below, Uells, Mbretëri e Bashkuar

Qyteti  nëntokësor Derinkuyu, Kapadokia, Turqi

Cenotes (Gropat), Meksikë

Carlsbad Caverns, New Mexico, SHBA

Stacioni i metros i Stokholmit, Stokholm, Suedi

Shpellat Batu, Gombak, Malajzi

Shpella Waitomo, King Country, Zelandë e Re

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë