Loading…

7 gjërat më të shtrenjta në botë (Foto+Video)

  • Nga

  • 01/02/2017 | 17:10

7 gjërat më të shtrenjta në botë (Foto+Video)

Nëse do ta kishit fituar nesër llotarinë, si do ti shpenzonit paratë e juaja? A do të blenit një veturë super luksoze? Do të shkonit në një pushim ekstravagant ? Po si mendoni për telefonin mobil 2.7 milion dollarësh? Dhe ju menduat se Iphone’i juaj është i shtrenjtë. Por kjo nuk është asgjë në krahasim me këto 7 gjëra të cilat konsiderohen si më të shtrenjtat në botë.

 

iPhone 3GS Supreme Rose nga Stuart Hughes

Vlera / 2.97 milion dollarë

phone

Nëse mendoni se keni problem me ruajtjen e telefonit tuaj në publik, mendoni se si do të kishit kujdes me këtë telefon super të shtrenjtë

2.Piktura : Raphael’s Head of a Muse

Vlera/ 47.9 Milion

drawing

3.Parkingu në Manhattan

Vlera /1 milion

parkingspot

Me lokacion ne qendër të Manhattan, kjo pjesë e parkingut kushton 6 herë më shumë se një shtëpi standarde e një familjeje në Manhattan.

4.Unaza: Diamant i kaltërt ‘ Chopard ‘

Vlera / 16.6 milion

diamond

Me këtë unazë në dorë, në një mënyrë i lusni grabitësit që të ju plaçkisin.

5.Jahta : History Supreme

Vlera / 4.8 milion dollarë

yacht

E punuar me pothuajse 100.000 kilogramë Ari, kjo jahtë radhitet si një ndër jahtet më luksoze në botë. Pronari i saj është një biznesmen i Malajzisë, i cili mbetet anonim për të gjithë.

6.Figurat e Shahut

Vlera /600,000 dollarë

chess

Me 320 karat të diamantit të bardhë e të zi, egzistojnë vetëm disa sete te figurave të krijuara .

7.Burgeri ekstravagant/ Le Burger Extravangant

Vlera/ 295 ,000 dollarë

burger

Ky burger  i shijshëm shërbehet në restorantin ‘Serendipity 3’ në New York City. Ajo servohet madje me një rrëmojse prej diamanti./gazetametro.net

 

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë