Loading…

7 ëmbëlsirat e çuditshme Japoneze (Foto)

  • 15/02/2017 | 18:41

7 ëmbëlsirat e çuditshme Japoneze (Foto)

Çdo nacionalitet ka ushqimet e tyre dhe me to identifikohen. Japonezët njihen për shumë llojshmërinë e ngjyrave dhe shijeve të ndryshme. Shikoni ëmbëlsirat tradicionale të Japonezëve:


1. Lëpiset “Uchiwa”, me dizajne shumë interesante
uchiwa

2. Tortë që duket si pikë uji
dropcake

3. Lëpise shumë reale të kafshëve të ndryshme
llolly1 lolly2

4. Petulla në formë të maces
10-277-728x546

5. Akullore në formë të trëndafilit me emrin “Chirin-Chirin”.
13-229

6. Bukë të vogla në formë të lepurit
bunnybread

7. Tortë me portokall
orange
 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë