Loading…

68 operacione për 24 orë në QKUK

  • 07/12/2018 | 09:33

68 operacione për 24 orë në QKUK

Në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës vetëm në 24 orët e fundit janë kryer 68 operacione.


QKUK njofton se në sallat gjinekologjisë 23 raste, emergjencë 5, ortopedi 8, kirurgji maksilofaciale 3, ORL 9, torakale 1 , kir

urgji plastike 3, kirurgji vaskulare 4, kirurgji e fëmijëve 6 raste, urologji 5 raste, neurokirurgji 1 rast.

Po ashtu, janë kryer 6 raste operacioni në kirurgji abdominale.

Klinika e Anestezionit ka aplikuar anestezione edhe në kabinetin e gastroskopisë, 2 anestezione tek kabineti i CT-MRI dhe punksioneve 5 anestezione.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë