Loading…

65 vjeçari nga Ferizaj që vdiq dje nga koronavirusi kishte punuar në ‘Bondsteel’

  • 07/04/2020 | 15:39

65 vjeçari nga Ferizaj që vdiq dje nga koronavirusi kishte punuar në ‘Bondsteel’

I moshuari nga fshati Sazli i komunës së Ferizajt i cili ka ndërruar jetë gjatë ditës së hënë në QKUK, e që ndërkohë ka rezultuar se ishte i infektuar nga virusi COVID 19, prej kohësh ishte duke punuar si vozitës në kampin “Bondsteel”, mëson KOHA.


Deri në fund të javës së kaluar tashmë i ndjeri (I.SH) kishte qenë i rregullt në vendin e punës. Ndërkohë familjarët e të ndjerit tashmë janë duke i pritur institucionet e shëndetësisë për t’i bërë testet tjera për anëtarët dhe të afërmit që ka mundur të ketë kontakte.

Vëllai i të ndjerit, njëherësh gjyqtar në Gjykatën Themelore në Ferizaj, ka thënë se familja ka përfunduar edhe ceremoninë e varrimit sipas rekomandimeve të nivelit qendror.

“Vëllai ka pasur probleme me zemër dhe me frymëmarrje. Pas vdekjes instituti i ka marrë disa mostra dhe ka rezultuar pozitiv me koronavirus, mirëpo ai nuk ka pasur shenja të gripit. Vëllai ka punuar si vozitës në kampin “Bondsteel” gjatë kësaj periudhe të pandemisë. Deri dy ditë para vdekjes ai ka punuar vazhdimisht. Varrimi tashmë është kryer, ndërkohë ia kemi dërguar listën institutit si familjar dhe po presim të vijë për analiza tona pasi ka mundur të kemi kontakte me të ndjerin”, ka thënë vëllai i tij.

Sipas tij, vëllai gjatë periudhës së pandemisë nuk ka qenë jashtë shtetit të Kosovës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë