Loading…

6 shenja që tregojnë se nuk e keni zgjedhur punën e duhur

  • 11/03/2017 | 10:30

6 shenja që tregojnë se nuk e keni zgjedhur punën e duhur

Jo gjithmonë punojmë atë që duam, nganjëherë thejsht për të bërë diçka ne duhet të punojmë çkado.


Kur punojmë diçka që nuk e duam, shumë njerëz që raportojnë pakënaqësi të mëdha nga puna, njëkohësisht edhe për gjendje të paqëndrueshme në shtëpi. Ata ndihen të shkëputur nga bashkëshorti/ja dhe humbasin interesin tek fëmijët apo aktivitetet e fëmijëve të tyre, e shumë gjëra tjera.

Gazetametro.net ka listuar 6 shenja që tregojnë se nuk e keni zgjedhur punën e duhur:

1. Promovimet dhe rritja e pagës nuk të ngazëllejnë më.

2. Jeni pa qejf shumicën e kohës.

istock_000005230686small

3. Je gjithmonë në kërkim të një pune të re.

4.  Për shkak të pakënaqësisë krijon edhe probleme në shtëpi.

Isolated business man pushing nothing

5.  Do të preferonit më mirë të ishit diku tjetër, se sa këtu.

6. Endërroni me sy hapur sikur bëni dicka tjetër. /gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë