Loading…

6 romanet më të mira erotike që janë shkruar ndonjëherë (Foto)

  • 25/05/2017 | 22:22

6 romanet më të mira erotike që janë shkruar ndonjëherë (Foto)

Listën që do ta lexoni tani nuk do ta gjeni të famshmin “50 shades of Grey”


  • “Tropic of Cancer” – Henry Miller

Fillimisht është promovuar në France, e pak më vonë edhe në Amerikë.

Ky libër në të vërtetë është gjysëm-autobiografikë që në njefarë mënyre hulumton aventurat seksuale të autorit në Paris. Ky flet për takimet me prostitutat e shumta dhe me femra të ndryshme.

 

  • “ Lady Chatterley`s Lover” – David Herbert Lawrence

 

Në një zhandër klasik erotik, tregon lidhjen e fshehur dhe të zjarrtë të amvises së dëshpëruar me pylltarin.

Ky roman është promovuar 1928.

 

  • “Delta of Venus” – Anais Nin

Ky libër është promovuar mbas vdekjës së autorës.

Gati se i gjithë romani është shkruar në vitin 1940 që përfshin ngjarjen internacionale për aventurat me incest në Hungari, valltarët brazilian etj.

 

  • “ The Sexual Life of Catherine M” – Catherine Millet

Ky është një version i kompletshëm i një femre, në të cilin Millet e përshkruan jetën e sajë seksuale edhe atë në detaje të theksuara.

 

  • “ Wetlands “ – Charlotte Roche

Roche, një moderatore në televizionet gjermane, ka sjellë historinë e Heleni Memel, 18 vjeçaren që i ka funksionuar të gjitha pjesët e trupit të sajë.

 

  • “ Story of the Eye” – Georges Bataille

Një grup adoleshentësh bëjnë hulumtime rreth jetës së tyre seksuale. Ky hulumtim i ka përfshirë edhe orgjitë edhe shumë e shumë lloje të tjera ekzibicionizmi.

Ky nuk është roman për ata që janë të dobët nga zemra. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë