Loading…

6 pjesëtarë të stafit shëndetësor në Gjakovë në vetizolim: Kolegu i tyre doli pozitiv në koronaviurs

  • 21/03/2020 | 19:44

6 pjesëtarë të stafit shëndetësor në Gjakovë në vetizolim: Kolegu i tyre doli pozitiv në koronaviurs

Në Spitalin Rajonal të Gjakovës janë vetizoluar 6 pjesëtarë të stafit mjekësor.


Kjo, për shkak që i infektuari i fundit me koronavirus, kishte punuar për ditë të tëra aty, si infermier, raporton KTV-ja.

Deri më tash, sipas Shalës, gjendja është e qetë në këtë spital.

Shala ka thënë se të dyshuarit për koronavirus duhet të presin edhe dy javë që të testohen.

Në këtë komunë thonë se vetëdija e qytetarëve për gjendjen nuk është në nivelin e duhur.

Kështu, ka rezultuar se një numër i bizneseve private vazhdojnë punën e tyre, edhe pas vendimeve që ka marrë Qeveria.

Për këtë, Kryetari i Komunës së Gjakovës, Ardian Gjini, ka thënë se inspektorati po shqipton edhe gjoba për ata që nuk i zbatojnë vendimet.

Gjini ka thënë po ashtu, se kanë filluar edhe me pastrimin e rrugëve të qytetit. Ndërkohë, që nga e shtuna, që në orën tetë, qytetarët do të duhet të qëndrojnë brenda për shkak të kësaj.

Ndërkohë, banorët e Gjakovës po vazhdojnë të frekuentojnë hapësirat publike.

E për disa prej tyre, kjo gjendje nuk është alarmante, ndonëse pranojnë se duhet të kenë kujdes.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë