Loading…

6 mënyra se si ta largoni stresin

  • 05/05/2017 | 10:37

6 mënyra se si ta largoni stresin

Stresi është problem shumë aktual në kohën tonë, nga i cili vijnë edhe edhe shumë sëmundje.


Sipas studimeve ky problem sot është shumë më i theksuar se dekada më parë. Papunësia dhe varfëria janë ndër faktorët kryesorë të kësaj dukurie, transmeton Gazeta Metro

Më poshtë ju sjellim 6 mënyra se si ta përballoni atë, dhe të jeni me të qetë, e krahas saj edhe më produktiv:

1.Ushqehuni shëndetshëm dhe bëni palestër.

2.Bëni diçka ndryshe gatuani diçka, luani me fëmijët tuaj.

3.Telefonoji një miku, ata do t’ju bëjnë të ndiheni më mirë.

4.Pini  çaj, konsumo një çokollatë të zezë

5.Dëgjoni muzikë

6.Shkruani diçka me pretendimin për ta ruajtur, kështu e humbni mendjen nga gjërat stresuese./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë