Loading…

6 futbollistë shqiptarë – Maqedonia publikon listën me futbollistët e ftuar për ndeshjen ndaj Kosovës

  • 03/10/2020 | 20:17

6 futbollistë shqiptarë – Maqedonia publikon listën me futbollistët e ftuar për ndeshjen ndaj Kosovës

Përzgjedhësi i Maqedonisë së Veriut, Igor Angelovski, ka zbuluar listën me futbollistët e ftuar për ndeshjen gjysmëfinale ndaj Maqedonisë së Veriut, transmeton Gazeta Metro.


Më 8 tetor në Shkup, Maqedonia e Veriut zhvillon ndeshjen gjysmëfinale ndaj Kosovës, teksa fituesi do takohet në finale me fituesin nga ndeshja tjetër mes Gjeorgjisë dhe Bjellorusisë, me fituesin e finales që siguron pjesëmarrjen në Kampionatin Europian që mbahet në vitin e ardhshëm.

Lista e publikuar nga Igor Angelovksi gjithashtu vlen edhe për dy ndeshjet që Maqedonia i zhvillon ndaj Estonisë dhe Gjeorgjisë, ndeshje këto të vlefshme për sezonin e tanishëm të Ligës së Kombeve.

Visar Musliu, Egzon Bejtullahi, Enis Bardhi, Ezgjan Alioski, Arijan Ademi dhe Ferhan Hasani janë gjashtë futbollistët shqiptarë të ftuar, teksa listën e plotë mund ta shikoni në listën e mëposhtëm. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë