Loading…

6 Filmat që do të ju relaksojnë (foto)

  • 08/01/2017 | 10:45

6 Filmat që do të ju relaksojnë (foto)

Shumica e njerëzve e kanë këtë problem, zgjedhjen e filmit të duhur për t’a shikuar pas një ditë të rëndë në punë. Pastaj më shumë humbin kohë duke kërkuar filmin “e duhur”!


Kjo është lista e filmave që ju lehtëson humbjen e kohës për kërkimin e filmit të duhur:

1. Populaire
populaire

Një komedi e cila flet për një grua me emrin Rose Pamphyle e cila nuk don të jetojë në qytezën e saj të vogël dhe të jetë një shtëpiake. Ajo vendos të shkojë në Paris dhe aty fillon e tërë ngjarja, me shumë surpriza!

2. Where the Heart Is
wthhi

Storia e një 17 vjeçare e cila është naive dhe mendon se gjithçka në jetë është e lehtë. Por, pas disa problemeve dhe ndihmës që e merr nga disa të huaj ajo më në fund e gjen lumturinë e saj.

3. 13 going on 30
8463260-401436_1920x1080x500-1479918297-650-3d5cb99e3d-1483738417

Të gjith ne kur ishim të vegjël kemi dëshiruar të rritemi sa më shpejtë! Karakteri kryesorë i këtij filmi ka po të njejtën dëshirë, por kush kishte thënë që të nesërmen e ditëlindjes së saj ajo me të vërtetë do të “rritej”?!

4. Brooklyn
8463060-1673651_1920x1080x500-1479915729-650-dffdbfa584-1483738417

Storia e një vajze të quajtur Ellis e cila vendos të lëshojë vendin e saj të lindjes në një fshat në Irlandë dhe të shkojë për të jetuar në Amerikë. Shumicën e kohës asaj i mungon shtëpia e saj. Ellis bie në dashuri dhe disa lajme të papritura i vijnë nga shtëpia e saj me ç’rast ajo duhet të kthehet! Në fund Ellis duhet të bëjë një zgjedhje në mes të shtëpisë së saj apo të dashurit që jeton në Amerikë?

5. Suite Française
8462760-od3llzjuzl9glmrkey9xy0qzgfd-1479922605-650-0d0695a900-1483738417

Ky film është i bazuar në novelën e shkrimtares franqeze, Irène Némirovsky dhe flet për një grua të martuar e cila bie në dashuri me një komandant gjermanë gjatë luftës së dytë botërore.

6. The age of Adaline
8463410-the_age_of_adaline-3-1479922881-650-297fbc64f7-1483738417

Karakteri kryesorë i këtij filmi është një grua e cila nuk plaket kurrë! Pa dyshim se kjo është ëndërra e çdo kujt, mirëpo a është gjë e mirë që të gjith të afërmit të plaken dhe të vdesin ndërsa ju jo?

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë