Loading…

6 fakte pak të njohura rreth Cristiano Ronaldos

  • 30/05/2017 | 18:55

6 fakte pak të njohura rreth Cristiano Ronaldos

Cristiano Ronaldo, futbollisti më i paguar në botë, është rritur në Portugali me familjen e tij në kushte jo shumë të mira.


Ronaldo, ylli i Real Madritit, dhe kapiteni i kombëtares portugeze njihet për aftësitë e jashtëzakonshme në këtë sport. Ai është lojtari me i shtrejtë në botë me vlerë 250 milionë euro.

Cristiano më nënën dhe djalin e tij

Për t’iu njohur më mirë me jetën e tij gazetametro.net ka përzgjedhur 6 fakte nga jeta e tij, që rrallëherë janë përmendur për publikun e gjerë.

1.Kur ai ishte në shkollë fillore në një moment nervoze ka goditur mësuesin me karrige, dhe i është shqiptuar një vërejtje shumë e madhe nga shkolla, kjo edhe ka qenë arsyeja pse nëna e tij e ka lejuar atë të merret më shumë me sport.

2.Babai i tij i ka lënë emrin Ronald, për shkak të aktorit te tij te preferuar, ish-presidentit të SHBA-ve Ronald Regan.

Cristiano me babain

3.Arnold  Schwarzenegger ikona e fitnesit e bodybuilding-ut thotë se Cristiano Ronaldo, është një nga atletët më në formë në botë.

4.Shokët në fëmijëri atë e kanë quajtur “Bleta e vogël” për shkak se askush nuk mund ta ndalte atë në fushë.

5.Cristiano Ronaldo,vrapon 900 herë më shumë se sa sprinterët olimpikë gjatë një viti.

6.Atij i vdiq babai në vitin 2005,ai vdiq nga varësia ndaj alkoolit.Për këtë arsye Ronaldo nuk konsumon alkool, ngase i kujton vdekjen e babait të tij./gazetametro.net

 

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë