Loading…

6 fakte nga jeta e Paul Walker

  • Nga

  • 05/02/2017 | 17:23

6 fakte nga jeta e Paul Walker

Paul Walker ka qenë një aktor amerikan me famë ndërkombëtare. Walker filloi karrierën e tij në ekran që i vogël, kur ai luajti në një reklamë televizive për Pampers.

Walker ka lindur më 12 shtator 1973 në Glendale dhe vdiq në 30 nëntor 2013 në Valencia, Santa Clarita Kaliforni, në një aksident me veturë. Me të ishte edhe Roger Rodas, i cili ka vdekur gjithashtu.

Gazetametro.net ka përzgjedhur disa fakte interesante nga jeta e aktorit të famshëm amerikan.

1. Ai ka studiuar biologjinë detare, por si i vogël është marrë me aktrim.

2. Paul ishte një baba i përkushtuar për vajzëne  tij Meadow Rain Walker, dhe pak para se të vdiste kishte thënë se do të tërhiqet për një kohë për t’ju përkushtuar asaj më shumë.

rsz_paul-walker-insta-566x401

3. Babai i Paul ishte një boksier me titull “Golden Gloves” dy herë rradhazi, edhe gjyshi i tij gjithashtu ka qenë boksier.

4. Walker kishe shiritin e kaftë në karate në brazilianin jiu-jitsu.

paul-had-a-brown-belt-in-brazilian-jiu-jitsu

5. Ai gjithashti ishte një njeri me zemër shumë të madhe. Ka ndihmuar qindra fëmijë e familje në nevojë.

6. Vin Diesel e emëroi vajzën e tij Pauline, në kujtim të mikut të tij më të mirë. /gazetametro.net
vin-diesel-daughter

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë