Loading…

6 fakte interesante rreth Michael Jordan

  • 10/05/2017 | 18:20

6 fakte interesante rreth Michael Jordan

Michael Jordan, një basketbollist profesionist dhe një biznesmen i suksesshëm.


Ndryshe ai njihet si basketbollisti  me i mirë i gjithë kohërave. Jordan ishte një nga  atletet më efektiv në marketing të gjeneratës së tij  dhe ishte personazhi më i popullarizuar përreth botës në vitet 80 dhe 90.

Gazeta Metro ka zgjedhur 6 fakte pak të ditura nga jeta e tij t’i ndajë me ju:

1.Kim Jong-il, Sekretari i Përgjithshëm i Partisë së Punëtorëve të Koresë, ka një top basketbolli të nënshkruar nga Jordan.

2.E urren Hip-Hopin, por ka shkuar në një kocert të tillë vetëm për ta ndjekur Jay-Z, artistin që e pëlqen më së shumti.

3.Është sportisti i parë në gjithë klobin i cili është bërë miliarder.

4.Ka qenë personazhi kryesor në filmin “Space Jam” në vitin 1996, duke portretizuar veten.

5.Michael Jordan i cili u terhoq nga basketbolli në vitin 2003.

6.Bëri më shumë para në vitin 2013 duke shitur këpucë basketbolli sesa paga e tij nga NBA për aq vite sa kishte luajtur basketboll./gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë